Kā izvēlēties kakla siksnu, uzpurni un pavadu savam mīlulim?

Posted by  person  schedule   label  Suņi   rate_review  0 Comments

Description: A picture containing outdoor, grass, dog, mammal

Description automatically generated

Suņa pavada jāizvēlas tāda, lai suns to nespētu pārraut. Ir pieejamas dažādu materiālu pavadas ar rokturiem un fiksatoriem, lai vieglāk būtu pavadu noturēt un nofiksēt nepieciešamo pavadas garumu.

Iegādājoties pavadu, jāņem vērā arī suņa svars un dažādu šķirņu īpatnības, jo pavadas ir dažādas un tās tiek izgatavotas dažādu izmēru suņiem.

Suņa kakla siksna jāizvēlas izturīga, kvalitatīva un tāda, lai tā netraumētu suņa kaklu. Pēdējā laikā populāras kļuvušas LED kaklasiksnas, kuras tumsā spīd, tādējādi pildot atstarotāja funkcijas un nodrošinot to, ka arī tumsā saimnieks redzēs, kur atrodas viņa suns.

Description: A picture containing roller skating, skating, several

Description automatically generated

Iemaukti jāizvēlas atbilstoša izmēra. Iemaukti suņiem tiek izmantoti gan suņu pārvadāšanai, gan pastaigām, jo, izmantojot tos, suni ir vieglāk kontrolēt un tas nesaņem tik spēcīgu triecienu kakla rajonā, ja saimnieks to spēcīgāk parauj. Turklāt pastāv niecīga iespējamība, ka satrakojies suns varētu atbrīvoties no iemauktiem.

Description: Diagram

Description automatically generated Description: A dog wearing a harness

Description automatically generated

Uzpurnis sunim jāizvēlas tāds, lai tas nespiestu purniņu, nekristu nost, neberzētos, neapgrūtinātu elpošanu un neradītu traumas suņa purnam. Uzpurnis jāizvēlas atbilstoši suņa šķirnei un tā purna īpatnībām, bet, lai būtu drošs par uzpurņa piemērotību sunim, vari par uzpurņa iegādi konsultēties ar veterinārārstu.

Ja suns ir agresīvs vai arī tas regulāri tiek ņemts līdzi, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, tad tam noteikti vajadzētu uzlikt uzpurni, kakla siksnu un pavadu, lai tas neapdraudētu apkārtējos. Turklāt vajadzētu atcerēties, ka uzpurnis nikniem suņiem jāliek obligāti!

Iegādājoties kaklasiksnas, pavadas, iemauktus un uzpurņus, noteikti pievērs uzmanību materiālam, no kāda šie priekšmeti izgatavoti, kā arī pārbaudi stiprinājumu vietu izturību, turklāt atceries, ka svarīgākā ir šo lietu kvalitāte, nevis cena. Nekvalitatīvi suņu piederumi var kaitēt gan tava suņa veselībai, gan radīt draudus citiem dzīvniekiem un cilvēkiem. Tāpēc vien vērts ieguldīt naudu kvalitatīvās suņu precēs, lai suns pastaigas laikā nejustu diskomfortu un nevarētu paša spēkiem atbrīvoties no uzpurņa vai pārraut pavadu.

Description: A picture containing red, footwear

Description automatically generated

Veterinārārsti un kinologi iesaka, ka suns pie kakla siksnas valkāšanas jāradina jau kopš mazotnes, lai vēlāk tās lietošana nesagādātu problēmas. Var mēģināt sunim kakla siksnas vietā likt valkāt plecu siksnu – iespējams, ka dzīvniekam tā patiks labāk. Suņu kakla siksnu izvēle ir plaša, jo pieejamas dažādas dekoratīvās kakla siksnas ar Swarovski kristāliņiem, dresūras kakla siksnas un arī kakla siksnas ar GPS sistēmu, lai saimnieks vienmēr varētu noteikt, kur atrodas viņa mīlulis. Suņa dresūrai visbiežāk tiek izmantotas asās kakla siksnas, bet, lai dzīvnieku būtu vieglāk savaldīt pastaigas, izstāžu vai apmācību laikā, var izmantot savelkošās kakla siksnas. Ja suņa kakla āda ir noberzta jēla, tad būtu vēlams lietot plecu siksnu līdz laikam, kamēr kakla āda sadzīst. Turklāt vajadzētu pievērst uzmanību tam, vai tiek lietota atbilstoša izmēra un materiāla kakla siksna.